“3391 Kilometre”, 12 Ocak’ta vizyona giriyor

NEWS SUMMARY  ___________________________________________

“3391 Kilometre” is a Turkish romance film adapted from the book of the same name by Beyza Alkoç. The film will be released on January 12, 2024. The film’s creative director, Ömer Faruk Sorak, said that they had a lot of fun making the film with a family feeling and supporting each other. Beyza  lkoç, who wrote the book when she was only 16 years old, expressed her gratitude to the team for their hard work. The film’s director, Deniz Enyüksek, said that he was very happy to have worked with Ömer Faruk Sorak and that they had created a great work with a great team. The film was shot in just two and a half months, including preparation and filming, and Deniz Enyüksek said that he was very satisfied with the result.

HABER ÖZETİ  ______________________________________________

“3391 Kilometre”, Beyza Alkoç’un aynı adlı kitabından uyarlanan bir Türk aşk filmidir. Film 12 Ocak 2024’te vizyona girecek. Filmin kreatif direktörü Ömer Faruk Sorak, filmi aile hissiyle ve birbirlerine destek olarak çekerken çok eğlendiklerini söyledi. Henüz 16 yaşındayken kitabı yazan Beyza Alkoç, ekibe emeklerinden dolayı şükranlarını sundu. Filmin yönetmeni Deniz Enyüksek, Ömer Faruk Sorak ile çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve harika bir ekiple harika bir iş ortaya çıkardıklarını söyledi. Filmin hazırlık ve çekimler dahil olmak üzere sadece iki buçuk ayda çekildiğini belirten Deniz Enyüksek, sonuçtan çok memnun kaldığını söyledi. Anahtar Kelimeler: 3391 Kilometre, Beyza Alkoç, Türk romantik filmi, Ömer Faruk Sorak, Deniz Enyüksek, film uyarlaması, kitap, yaratıcı yönetmen, yönetmen, ekip, minnettarlık, sıkı çalışma, hazırlık, filme alma, sonuç. Anahtar Kelimeler: Türk romantik filmi, film uyarlaması, yaratıcı yönetmen, sıkı çalışma, hazırlık, filme alma. Sümüklü Böcekler: Türkçe-Romantizm-Film-Film-Uyarlaması-Yaratıcı-Yönetmen-Emek-Hazırlık-Çekimi

  • Beyza Alkoç’un kitabından uyarlanan “3391 Kilometre” filmi 12 Ocak’ta vizyona girecek

İSTANBUL (AA) – Yazar Beyza Alkoç’un “3391 Kilometre” adlı kitabının sinema uyarlaması, 12 Ocak’ta beyazperdede izleyicilerle buluşacak.

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen filmin tanıtım toplantısında konuşan filmin kreatif direktörü Ömer Faruk Sorak, filmi yaparken bir aile duygusuyla çok eğlendiklerini ve birbirlerini desteklerini söyledi.

Beyza Alkoç da “3391 Kilometre”yi henüz 16 yaşındayken kaleme aldığını belirterek, “Önce hayallerim kitap oldu, yıllar sonra da beyazperde de film olarak izleyeceğiz. Her süreçte tüm ekiple içime sinerek çalıştım. O yüzden herkese çok teşekkür ediyorum. Bu kadar uyumlu ve özverili olduğunuz için.” dedi.

Kitapta yer alan duyguları filme yansıtmak için çok çalıştıklarına işaret eden Alkoç, “Önce senaryo üzerinde çok uzun günler boyu toplantılar yaptık. Aynı zamanda kitabı okumamış seyircilerimize de hitap edebilmek için de çok çalıştık. Bence ortaya çok güzel, çok masum ve naif bir aşk hikayesi çıktı.” değerlendirmesini yaptı.

Oyuncu Derya Pınar Ak, “Hepimiz ortaya çok güzel bir iş çıkardık. Çok keyifli, çok severek çalıştığımız bir iş oldu. Umarım seyirci de bizim hissettiklerimizi hisseder.” diye konuştu.

Oyuncu Ahmet Hakan Zavlak, filmin kendisine çok şey kattığını ifade ederek, çok güzel bir çekim süreci geçirdiklerini ve çekimlerin kendisi için bir tatil gibi olduğunu dile getirdi.

Filmin yönetmen koltuğuna oturan Deniz Enyüksek, Ömer Faruk Sorak’ın aracılığıyla projeye dahil olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

“Onunla içime sinen bir iş yaptığımız için çok mutluyum. Bana bu şansı tanıdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Harika bir ekiple çalıştık. Herkesin elinden gelenin en iyisini yaptığı bir iş oldu. Bir ayda hazırlanıp, bir anda ülkeler, şehirler değiştirdik. Hazırlanması çok daha uzun sürecek bir işi, biz iki buçuk ayda her şeyiyle bitirdik, hazırlık ve çekim dahil olmak üzere. O yüzden ben filmden çok razıyım, çok içime sindi. Umarım sizler de çok seveceksiniz.”

Fulya Özcan’ın senaryosunun kaleme aldığı film, birbirlerinden çok uzakta olmalarına rağmen sevginin güçlü bağını hissedebilen iki gencin hikayesini konu alıyor.

Paris, İstanbul ve İzmir üçgeninde çekimleri gerçekleştirilen filmin yapımcılığını ise OTTO Entertainment ve Böcek Films üstleniyor.

Cameraman :Hilal Uştuk –Publisher:Müge Dinçer Özdil