SPOT

İstanbulyerel.com – “İSTANBUL YEREL HABER” sitesi.. "Son gelişmelerden haberdar olun. İstanbul’u tanıyın, bölgenizi keşfedin" ….................................... AKAR KÖFTECİSİ - Hakkı Baba - İslambey Mah. Lokmacı İbrahim Sok. No:14 Eyüpsultan- İstanbul .... Sipariş için: 0 544 440 03 90

Haber Gönderin

Merhaba Gençler,

Haber Gönder. Profesyonel kariyerinize gazeteci olarak mı başlamak istiyorsunuz? O halde tam olarak doğru yere geldiniz. İlk gazetecilik deneyiminizi online gazetemiz “istanbulyerel.com – İstanbul Yerel Haberler”de yaşamaya ne dersiniz? Çeşitli medya kuruluşlarında yıllarca gazetecilik yaptıktan sonra akademiye geçiş yapan ve son 11 yıldır üniversitelerde profesör unvanıyla gazetecilik dersleri veren bir danışmanın gözetiminde çalışmanın size çok şey katacağını düşünüyoruz.

İlgilenen gençlerden ricamız, yaşadıkları yerde meydana gelen önemli olaylarla ilgili haber yaparak bize göndermeleridir.

Kendinize “Ben hayatımda hiç haber yazmadım, ben yapamam” demeyin. Ve endişelenmeyin. Haber yazma sürecinin her adımında size yardımcı olacağız.

Haber hikayeleri standart haber yazımı formatında yazılmalıdır. Haber yazma formatına ilişkin bilginizi geliştirmek için bu bağlantıyı tıklayın . Aynı linkteki örnek haber metinlerini incelediğinizde haber yazmanın çok da zor olmadığını göreceksiniz. Sadece belirli kurallara uyacaksınız, hepsi bu.

Haber yazarken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Cümleler çok uzun olmamalı, imla hatası yapmamaya dikkat edilmelidir.
  • Haber yapılacak olayla ilgili fotoğraf çekilmelidir.
  • Ayrıca cep telefonunuzla video veya ses kaydetmeniz de gerekebilir.

Sitemizde yayınlanmaya uygun görülen her haber için tarafınıza 100 TL ödeme yapılacaktır. Bu miktarın ileride artacağını umuyoruz.

Gazetemizde habercilik yapmak size saha deneyimi kazandıracak önemli bir fırsattır.

Bu koşulların size uygun olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki e-posta adresimize CV’nizi gönderiniz.

istanbulyerel@istanbulyerel.com