Uludağ’da pistlerde yoğunluk yaşanıyor

ULUDAGDA_HAFTA_SONU_PISTLER_DOLD

NEWS SUMMARY  _________________________________________________

Uludağ is one of the most important ski resorts in Turkey, and it is located in Bursa province. During the weekend, there is a high density of people skiing, snowboarding, and sledding in the Oteller Bölgesi area. The sunny weather has attracted many tourists to Uludağ, and the ski resort has opened for the season. According to the Bursa Meteorology Directorate, the temperature in the region was measured at 14 degrees Celsius at its lowest and 7 degrees Celsius below zero at its highest, with a snow depth of 30 centimeters.

HABER ÖZETİ  ____________________________________________________

Uludağ, Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden biridir ve Bursa iline bağlıdır. Hafta sonu Oteller Bölgesi bölgesinde kayak, snowboard ve kızak yapan insan yoğunluğu yüksektir. Güneşli hava birçok turisti Uludağ’a çekmiş ve kayak merkezi sezona açılmıştır. Bursa Meteoroloji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kar kalınlığının 30 santimetre olduğu bölgede sıcaklığın en düşük 14 santigrat derece, en yüksek sıfırın altında 7 santigrat derece olarak ölçüldü._____________________________________________________________

– Otellerde konaklayan tatilciler ve günübirlikçiler teleski ve telesiyejlerde uzun kuyruklar oluşturdu

BURSA (AA) – Türkiye’de kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’da hafta sonu pistlerde yoğunluk yaşanıyor.

Hafta sonu tatilini fırsat bilen günübirlikçilerin, yoğunluğu daha da artırdığı Oteller Bölgesi, kayak, kızak ve snowboard yapanlarla doldu.

Havanın güneşli olmasıyla otellerde konaklayan tatilciler ve günübirlikçiler, teleski ve telesiyejlerde uzun kuyruklar oluşturdu. Binlerce kişinin akın ettiği Uludağ’da poşetle kayanlar da oldu.

İstanbul’dan gelen Ömer Faruk Beyhan, AA muhabirine, Uludağ’ı çok sevdiğini ve yılda en az iki kez ziyaret ettiğini belirterek, “Bugün hava çok güzel. 4 arkadaş Uludağ’a geldik. Buradan da Bursa merkezi gezeceğiz.” dedi.

Tuzla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Cemal Ali Kuşan da 33 kişilik kafileyle Uludağ’a geldiklerini anlattı.

Bölgeyi çok beğendiklerini dile getiren Kuşan, “Birazdan otelimize geçeceğiz. Teleferiğe de bindik, çok eğlenceliydi.” diye konuştu.

Turistlerin fotoğraflarını çeken Mine Kaya ise Uludağ’da sezonun bu hafta itibarıyla açıldığını, güneşli havayı fırsat bilen vatandaşların akın akın Uludağ’a geldiğini ifade etti.

Bursa Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre, hava sıcaklığının en düşük sıfırın alında 14, en yüksek sıfırın altında 7 derece ölçüldüğü bölgede kar kalınlığı 30 santimetreye ulaştı.

Journalist:Sinan Balcıkoca, Mustafa Yılmaz –  CoAuthor:Sedat Gök – Publisher:Tayfur Murat Eğilmez