Esenköy, gözde bir turizm beldesi olma yolunda

Esenköy, Yalova’nın En Gözde Turizm Beldesi Oluyor

HABER ÖZETİ ___________________________________________

Yalova’ya bağlı Esenköy beldesi, yapılan yeni yatırımlarla bölgenin en gözde turizm beldesi olma yolunda ilerliyor. Bir tarafı ormanlarla kaplı, bir tarafı da Marmara Denizi ile çevrili Esenköy  beldesi mavi ile yeşilin tüm tonlarının kesiştiği bir noktada bulunuyor.

Yalova il merkezine 32 km. Çınarcık ilçe merkezine 19. km. Armutlu’ya ise 19 km. uzaklıkta bulunan Esenköy bölgenin en çok turist çeken bir beldesi olarak biliniyor.

Yerli nüfusun 3 bin olduğu belde yaz mevsiminde 80-100 bin arasında bir nüfusa ulaşıyor.

1994 yılında belediye olan Esenköy, ziyaretçlerine harika bir doğa içinde büyük şehirlerlerin gürültüsü ve trafik sorunlarından uzak bir tatil geçirme fırsatı vadediyor.

 

NEWS SUMMARY _____________________________________

Esenköy town of Yalova is on its way to becoming the most popular tourism resort of the region with new investments.

Covered with forests on one side and surrounded by the Sea of Marmara on the other, the town of Esenköy is located at the intersection of all shades of blue and green. 32 km from Yalova city center. 19 km from Çınarcık town center.

It is 19 km from Armutlu. Esenköy, which is far away, is known as a town that attracts the most tourists in the region. The town, where the local population is 3 thousand, reaches a population of 80-100 thousand in the summer season.

Esenköy, which became a municipality in 1994, promises its visitors the opportunity to spend a holiday away from the noise and traffic problems of big cities in a wonderful nature.

 

Esenköy, Yalova’nın En Gözde Turizm Beldesi Oluyor

İstanbulYerelYalova’ya bağlı Esenköy beldesi, yapılan yeni yatırımlarla bölgenin en gözde turizm beldesi olma yolunda ilerliyor. Bir tarafı ormanlarla kaplı, bir tarafı da Marmara Denizi ile çevrili Esenköy  beldesi mavi ile yeşilin tüm tonlarının kesiştiği bir noktada bulunuyor.

Yalova il merkezine 32 km. Çınarcık ilçe merkezine 19. km. Armutlu’ya ise 19 km. uzaklıkta bulunan Esenköy bölgenin en çok turist çeken bir beldesi olarak biliniyor.

Yerli nüfusun 3 bin olduğu belde yaz mevsiminde 80-100 bin arasında bir nüfusa ulaşıyor. 1994 yılında belediye olan Esenköy, ziyaretçlerine harika bir doğa içinde büyük şehirlerlerin gürültüsü ve trafik sorunlarından uzak bir tatil geçirme fırsatı vadediyor.

Yeni Belediye Binası ve Spor Tesisleri

Beldenin Belediye yönetimi, ziyaretçilerinin ihtiyaç duyabileceği her tür hizmeti hazır hale getirmek için belli bir program dahilinde çalışmalarını sürdürüyor.

Bu bağlamda belediye hizmetlerinin günün şartlarına uygun hale getirilebilmek amacıyla uygulamaya koyduğu bir proje doğrultusunda geçen Temmmuz ayında kendi hizmet binasını yenilemiş ve gençlerin her tür spor etkinliklerini yapabilmelerine imkan sağlayacak Esenköyspor Gençlik Merkezi ve Spor Kompleksi inşaatlarını tamamlayarak halkın hizmetine sunmuştur.

Eylül ayında  da resmi açılışı Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya, Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Armutlu Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın, İl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer, Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, Teşvikiye Belediye Başkanı Mustafa Nurten, Yalova Belediye Başkan Yardımcıları Fatih Şahin, Bahattin Erbay, MHP İl Başkanı İhsan Güldoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (YTSO) Cemil Demiryürek, Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Şube Müdürü Nevzat Alğan, kurum müdürleri, sivil toplum ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Halka Daha İyi Hizmet Verme Anlayışı

Açılışı yapılan bu tesislerin halka daha iyi hizmet verme anlayışının bir göstergesi olduğunu ifade eden Esenköy Belediye Başkanı Mehmet Temel, “Beldemizin gözde bir turizm destinasyonu olması için vargücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.