“Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri” Kocaeli’de başladı

Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri

HABER ÖZETİ ____________________________________

MÜSİAD Kocaeli Şubesi ve Kartepe Grup Fuarcılık tarafından düzenlenen “Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri” İzmit’te başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Bursa, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’dan 35 firma katılıyor.

MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu, paydaşlarıyla yaptıkları toplantıda bu etkinliği Kocaeli’ye taşıma kararı aldıklarını belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın destekleriyle gerekli hazırlıkları yaptıklarını belirten Uslu, fuarı önümüzdeki yıllarda düzenlemeyi hedeflediklerini söyledi.

NEWS SUMMARY

Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri” organized by MÜSİAD Kocaeli Şubesi and Kartepe Group Fuarcılık started in İzmit. The event, supported by Kocaeli Metropolitan Municipality, is being held at the Interteks International Fair Center and has 35 companies participating from Bursa, Sakarya, Kocaeli, and Istanbul.

MÜSİAD Kocaeli Branch Manager İsmail Uslu stated that they decided to bring this event to Kocaeli during a meeting with their stakeholders.

Uslu mentioned that they have made the necessary preparations with the support of Metropolitan Municipality Mayor Tahir Büyükakın and that they aim to organize the fair in the coming years.

_________________________________________________

KOCAELİ (AA) – MÜSİAD Kocaeli Şubesi ve Kartepe Group Fuarcılık tarafından düzenlenen “Doğu Marmara Karavan, Turizm ve Doğa Sporları Tanıtım Günleri”, İzmit ilçesinde başladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İnterteks Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyona Bursa, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul’dan 35 firma katılıyor.

 

MÜSİAD Kocaeli Şube Başkanı İsmail Uslu, AA muhabirine, paydaşlarıyla yaptıkları toplantıda Kocaeli’ye bu etkinliği kazandırma kararı aldıklarını söyledi.Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın da desteğiyle gerekli hazırlıkları yaptıklarını anlatan Uslu, “Katılımcı 35 firma var. Bunlar elit firmalar.

 

Organizasyona olacak ilgiyi gözlemleyeceğiz. Sonrasında fuarın gelecek yıllarda da yapılmasını amaçlıyoruz.” dedi.Normal zamanda keyfi görülen karavanın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ve deprem döneminde öneminin daha iyi anlaşıldığını dile getiren Uslu, Kocaeli’nin karavan üretimi ve turizmi noktasında önemli potansiyeli bulunduğunu kaydetti.

 

Sakarya’dan gelerek ailesiyle etkinliğe katılan Hasan İpekçioğlu, karavanda zaman geçirmeyi ailecek çok sevdiklerini dile getirerek, çadır ve karavan kamplarına giderek güzel vakit geçirdiklerini ifade etti.

Aynı zamanda kooperatifleri bulunduğunu ve onun için tiny house bakmaya geldiklerini belirten İpekçioğlu, beğendikleri tiny house ya da karavan olursa anlaşma yapmayı planladıklarını söyledi.

Organizasyon, 5 Kasım’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

 

Cameraman :İbrahim Aktaş    Publisher:Nuray Bülbül