Kırklareli’nde  kanser hastalarına  moral  projesi, “Birlikte Tutunalım Hayata”

Kanser-hastalari-ahsaba-renk-vererek-moral-buluyor

HABER ÖZETİ ____________________

Kırklareli’nde  kanser hastalarına  moral  projesi, “Birlikte Tutunalım Hayata” başlatıldı. Kırklareli Kanser Savaş Derneği, kanser hastaları ve hasta yakınlarının toplumdan uzaklaşmaması ve stresten uzak kalması amacıyla “Kanseri Yenmek için Birlikte Tutunalım Hayata” isimli bir proje hazırladı. Bu proje kapsamında dernek binasında ahşap boyama kursu açıldı. Kursa katılan 20 kadın, ahşap parçalarını renklendirerek günlük yaşamın stresinden uzaklaşıyor.

NEWS SUMMARY  ____________________

Kırklareli Cancer Control Association has prepared a project called “Let’s Hold on to Life Together to Beat Cancer” to keep cancer patients and their relatives away from society and away from stress. Within the scope of this project, a wood painting course was opened in the association building. The 20 women who participate in the course get away from the stress of daily life by coloring their wooden pieces.

Kırklareli’nde  kanser hastalarına  moral  projesi, “Birlikte Tutunalım Hayata”

Kırklareli Kanser Savaş Derneği, kanser hastaları ve hasta yakınlarının toplumdan uzaklaşmaması ve stresten uzak kalması amacıyla “Kanseri Yenmek için Birlikte Tutunalım Hayata” isimli bir proje hazırladı. Bu proje kapsamında dernek binasında ahşap boyama kursu açıldı.

Kursa katılan 20 kadın, ahşap parçalarını renklendirerek günlük yaşamın stresinden uzaklaşıyor. Dernek Başkanı Remzi Berkel, projenin kanser tedavisi görenlere ve yakınlarına moral sağlamayı amaçladığını belirtti. Kursun başarılı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Berkel, hasta ve hasta yakınlarının kurs açıldıktan sonra mutluluklarının arttığını gözlemledi.

Talep dolayısıyla ikinci bir kurs açmayı planladıklarını anlatan Berkel, kursun hasta ve hasta yakınlarına büyük katkı sağladığını ve meşgul olmanın olumsuz düşünceleri silmeye yardımcı olduğunu vurguladı.